fbpx
Трахтемирів - сакральне серце України, одноденний тур.

Трахтемирів… Чому я не втомлююсь приїжджати сюди знову і знову? Це загадка для мене самого. Це місце де зупиняється час, де можна відчути енергію землі, насолодитися красою дикої природи, доторкнутися до історії не тільки України, а й прадавньої історії краю! Тому ми розробили одноденний маршрут в цей світ, щоб якомога більше людей змогли доторкнутися до цієї історії, енергії, без надто складних зусиль, неспішно прогулюючись загадковою місциною яскраво прекрасною в будь-яку пору року! Ми обов’язково піднімемось на найвищу висоту півострова – висоту 222 м, яка до того ж є Місцем Сили, послухаємо про історію цих земель від місцевого старця – «Скіфа» , колишнього актора і режисера Олега Петрика та поглянемо на Дніпро майже з висоти пташиного польоту!

Похід вихідного дня! Без Ночівлі та без великих рюкзаків!

Півострів Трахтемирівський знаходиться на межі Київської та Черкаської області і саме тут зупинився льодовик при останньому обледенінні. Збіг обставин? Можливо, але тут ще чимало загадок. Деякі з них вважаються розгаданими, деякі існують лише в розповідях людей. Саме з такою людиною ми будемо мати змогу поговорити та розпитати про всі ці загадки, вивчені і не дуже! Людиною, яка живе там вже більше 30 років і були часи коли він був єдиним поселенцем у Трахтемирові. Багато хто його називає Скіфом, в минулому актор і режисер театру, саме життя якої колись тісно переплелося з цією повною загадок місциною. Однією з таких загадок є знамениті трахтемирівські яри, завдяки яким відкриваються такі чудові краєвиди. Також ми відвідаємо висоту 222, найвищу точку півостріва, яку дехто вважає Місцем Сили, а хтось місцем Просвітлення.  З цієї висоти відкривається чудовий краєвид чи не на все Канєвське водосховище та лівий берег Дніпра. Недарма, укладаючи угоду з поляками, козаки просили залишити за ними саме Запорізьку Січ та Трахтемирів! Дехто навіть вважає, що Трахтемирів був другою козацькою столицею… Але я не буду зараз відкривати усіх таємниць, їх там справді багато…

План Дня

Стартуємо з Києва о 7 ранку від ст.м. Видубичі. Перша зупинка — село Витачів — на місці середньовічного городища відтворена дерев’яна церквиця та автентичний млин, але їдуть сюди в таку рань не для цього! Головне  — це неймовірної краси краєвид на Дніпро з його острівками. Саме на світанку він найчарівніший! Тут тепер відкрилась пекарня, де можна купити дуже смачний хліб випечений на дровах та випити запашної кави!

Далі їдемо до головної цілі нашої поїздки — село Трахтемирів. Ну називати його селом тепер зможе лише людина з гарною уявою. Дві хати серед густого лісу, що сиротливо дивляться одна на одну. В одній з них і живе Петрик Олег Георгійович, який довгий час був єдиною прописаною в селі людиною, та й зараз єдиний мабуть з тих хто постійно проживає і опікується цією місциною. За традицією заходимо в гості і прослухаємо «інструктаж» з того куди ж ми все таки потрапили і як себе тут поводити. Це важливо! А далі як то кажуть, «роззуваємо очі», бо можна пройтися і нічого не побачити… Кому буде важко розгледіти, то поруч буду я, ваш провідник, і зверну увагу на деякі очевидні і неочевидні цікавинки.  

Нагулявшись та надихнувшись красою і давниною цих місць рушаємо у зворотню путь. Саме на шляху назад зайдемо до знаменитого дерева-тризуба, яке найкрасивіше саме на заході сонця. Наостанок спустимось до трахтемирівського пляжу сфоткати сонячну доріжку на хвилях Дніпра і, якщо встигнемо, захід сонця проводжаємо на мінометній висоті. Прогулянка закінчена, пора вертатись.


Вартість участі в поході: 900 грн.,

У вартість входить:

  • організація, супровід, екскурсія;
  • групова аптечка;

Не входит у вартість:

  • автобус або авто туди і назад – вартість буде залежати від кількості учасників;
  • перекус із собою;

Щоб зареєструватись в подорож треба:

після чого:

  • внести передплату в розмірі 400 грн. на карту (сума не повертається);

Фотографії з подорожі на Трахтемирів, вересень 2022

Фотографії з подорожі на Трахтемирів, май 2020

Фотографії з подорожі на Трахтемирів, літо 2018

Фотографії з подорожі на Трахтемирів, осінь 2018

Фотографії з подорожі на Трахтемирів, жовтень 2016.

Фотографії з подорожі на Трахтемирів, липень 2017